Tűzi-horganyzott acélrácsunk egy korrózióálló-padló- és vízelvezető megoldás, amelyet olyan ipari és infrastrukturális projektekhez terveztek, ahol a hosszú távú rozsdavédelem az elsődleges szempont. A teljesen automatizált elektro-kovácshegesztési eljárás során a csapágyrudakat és a csavart keresztrudakat merev panellé olvasztják, majd 450–460 fokos olvadt cinkbe merítik, hogy kohászatilag kötött bevonatot képezzenek, amely 40–50+ éves korrózióállóságot biztosít mérsékelt ipari légkörben.

Horganyzott acél rács specifikációi
Műszaki paraméterek
| Paraméter | Specifikáció |
|---|---|
| Termék neve | Tűzi-horganyzott acélrács |
| Gyártási módszer | Elektro-kovácsolás (ellenállási) hegesztés - automatikus, kohászati fúzió |
| Anyag fokozat | Szénacél: ASTM A36 / A992 · Q235 / Q345 · Rozsdamentes: AISI 304 / 316 (opcionális) |
| Felületkezelés | Tűzi horganyzott- (ASTM A123, cink 70–100 μm) · Festett · Porszórt · Marási felület |
| Cink bevonat vastagsága | 70 μm (anyag 3,2–4,8 mm) · 85 μm (4,8–6,4 mm) · 100 μm ( nagyobb vagy egyenlő, mint 6,4 mm) az ASTM A123 szerint |
| Csapágyrúd mérete | 25 × 3 / 25 × 4 / 25 × 5 / 30 × 3 / 30 × 5 / 32 × 5 / 40 × 4 / 40 × 5 / 50 × 5 / 65 × 6 / 75 × 6 / 100 × 10 mm stb. I-Rúd: 25 × 5 × 3 / 30 × 5 × 3 / 32 × 5 × 3 / 40 × 5 × 3 mm stb. |
| Csapágyrúd-emelkedés | 12,5 / 15 / 20 / 23,85 / 25 / 30 / 30,16 / 32,5 / 34,3 / 35 / 38,1 / 40 / 41,25 / 60 / 80 mm Amerikai szabvány: 19-W-4 (30,3 mm) · 15-W-4 (23,8 mm) · 11-W-4 (17,5 mm) |
| Keresztrúd típusa | Csavart négyzet: 5 × 5 / 6 × 6 / 8 × 8 mm · Kerek rúd: Ø6 / 7 / 8 / 9 / 10 / 12 mm |
| Cross Bar Pitch | 30 / 38 / 40 / 50 / 60 / 76 / 100 / 101,6 / 120 mm (2" és 4" szabvány) |
| Felület típusa | F=Sima (sima) · S=Fogazott (csúszásgátló-) · I=I-Rúd |
| Megnevezési kód | Formátum: G[sávméret]/[sáv magassága]/[keresztmagasság] Példa: G303/30/100=30×3 mm-es rúd, 30 mm-es osztás, 100 mm-es keresztosztás, horganyzott |
| Panel mérete | Szélesség 1200 mm vagy egyenlő |
| Panel súlya | 15-65 kg/m² (a csapágyrúd méretétől és távolságától függően változik) |
| Nyitott terület | 65–80% (a rúdtávolságtól függően) - magas vízelvezetési és szellőzési hatékonyság |
| Vége sávozás | Hegesztett szalagrudak nyitott végeken (terhelési sáv) - szabvány az ütésállósághoz |
| Alkalmazandó szabványok | Rács: NAAMM MBG 531 · YB/T 4001.1 · BS 4592 · AS/NZS 1657 · DIN 24537 Horganyzás: ASTM A123 · ISO 1461 · AS/NZS 4680 · GB/T 13912 Anyag: ASTM A36 / A992 · EN 10025 S235JR/S355JR · JIS G3101 SS400 |
| Szállítási csomag | Acél-szíjköteg fa elválasztókkal · Vízálló csomagolás tengeri szállításhoz |
Szabványos rácsjelölési rendszer
A szabványos G{0}}sorozat elnevezést használjuk. Az alábbi modellek mindegyikealapkivitelben tűzi{0}}horganyzott- a "G" előtag horganyzott felületkezelést jelöl.
| Kijelölés | Csapágyrúd (mm) | Csapágyemelkedés (mm) | Keresztemelkedés (mm) | Tipikus alkalmazás |
|---|---|---|---|---|
| G253/30/100 | 25×3 | 30 | 100 | Könnyű gyalogos sétány |
| G303/30/100 | 30×3 | 30 | 100 | Szabványos platformpadló |
| G303/30/50 | 30×3 | 30 | 50 | Árokfedés, magas vízelvezetés |
| G404/30/100 | 40×4 | 30 | 100 | Ipari járda, közepes terhelés |
| G405/30/100 | 40×5 | 30 | 100 | Nehéz platform, felszerelési terület |
| G505/30/100 | 50×5 | 30 | 100 | Nagy teherbírású-ipari padló |
| G323/40/50 | 32×3 | 40 | 50 | Gazdaságos vízelvezető rács |
| G505/40/100 | 50×5 | 40 | 100 | Bányászat, ásványfeldolgozás |
Csapágyrúd és felületi opciók
Sima (sima) felület:Szabvány a legtöbb alkalmazáshoz. Sima felső a könnyű tisztításért.
Fogazott felület:A fog{0}}alakú csapágyrudak 40–60%-os csúszásállóságot biztosítanak. Az OSHA irányelvei szerint nedves, olajos vagy ferde sétányokhoz ajánlott.
I-Rúd felülete:Az I-alakú keresztmetszet-kiváló szilárdság-/-súly arányt és fokozott csúszásállóságot biztosít.
Keresztrúd típusok:Csavart négyzet (5×5, 6×6, 8×8 mm) · Kerek rúd (Ø6–10 mm).




Miért válassza a tűzi{0}}horganyzott acélrácsot?
40–50+ év korrózióállóság
A tűzihorganyzásnem felületfesték, hanem az acél szerves része. Az ASTM A123 szerint egy 70–100 μm-es cinkréteg 40–50+ év karbantartási-ingyenes szolgáltatást biztosít C3 (ipari) légkörben. Tengerparti/tengeri C5-M környezetben a 100 μm+ vastagságú bevonat 15–25 éves védelmet biztosít. Az élettartam egyenesen arányos a cinkbevonat vastagságával – a vastagabb bevonat hosszabb védelmet jelent.
Öngyógyító cinkvédelem-
Ellentétben a festékkel vagy a porszórt bevonattal, amely egyszerűen lefedi a felületet, a tűzihorganyzás-ezt biztosítjakatódos (áldozati) védelem. A cink elektrokémiailag aktívabb, mint az acél, így amikor a bevonatot megkarcolják vagy elvágják, a cink feláldozza magát, hogy megvédje a kitett acélt. Ez vágott éleket, lyukakat és kisebb horzsolásokat jelent a szerelés soránnem fog rozsdásodni- a cink továbbra is automatikusan védi a csupasz acélt.
Alacsonyabb teljes tulajdonlási költség a rozsdamentes acélhoz képest
A tűzihorganyzott acélrács hozzávetőleges költsége-60%-kal kevesebb, mint a 304-es rozsdamentes acélmiközben a legtöbb ipari környezetben összehasonlítható korróziós teljesítményt nyújt. A normál korróziós körülmények között zajló ipari és önkormányzati infrastrukturális projektek 90%-ánál a horganyzott rács kínálja a legjobb költség-/-teljesítmény arányt. A rozsdamentes acél csak élelmiszer-feldolgozáshoz, gyógyszerészeti vagy extrém vegyi expozícióhoz ajánlott.
Horganyzott (ASTM A123)
$25/m²
2026-os piaci referencia · 40-50 év élettartam
Rozsdamentes 304
$62/m²
25-40 éves élettartam · Csak élelmiszer/gyógyszer
Epoxy festett
$22/m²
10-20 éves élettartam · Újrafestés szükséges
Malomfény (kezeletlen)
$18/m²
5-10 év · Csak beltérben
Teljes lefedettség - Először hegesztés, másodszor galvanizálás
Követjük a"először hegesztés, utána horganyzás"elv: minden rácspanel teljesen legyártott (hegesztés, vágás, élszalagozás), mielőtt a horganyzó üstbe kerül. Ez biztosítja aztminden felület, hegesztési kötés és vágott él teljes horganyfedést kap- nincsenek csupasz foltok, nincsenek kezeletlen hegesztési varratok, nincsenek rejtett korróziós kiindulási pontok. Ez a kritikus előnye az utólagos-galvanizálással szemben, ahol a vágás szabaddá teszi a csupasz acélt.

Horganyzott acélrács alkalmazásai
Vízelvezető árokfedelek
A leggyakoribb alkalmazás. A nyitott-rácsos kialakítás 70–80%-ban szabad vízelvezető területet biztosít. A horganyzott bevonat ellenáll a folyamatos víznek, az útsónak és a talajnedvességnek. Szabvány kommunális, ipari és kereskedelmi telkek vízelvezetésére.
Ipari platform padlóburkolat
Sétányok, magasföldszintek és feljárók erőművekben, acélgyárakban, finomítókban és raktárakban. A horganyzott bevonat évtizedekig véd a technológiai vegyszerektől, a nedvességtől és az időjárási hatásoktól.
Lépcsőlépcsők és járdák
Előregyártott horganyzott lépcsőfokok orrlécekkel a biztonságos függőleges keringés érdekében. Fogazott felületű lehetőség esőnek, hónak vagy olajnak kitett kültéri lépcsőkhöz. Karbantartás -ingyenes 30+ évig.
Nap- és szélenergia-platformok
2026-os trend: gyors növekedés az új energiaszektorban. A horganyzott rács a PV napelemes karbantartási járdák, a széltornyok belső platformjai és az energiatároló létesítmények kábelárok-burkolatainak - könnyű, szellőző és korrózióálló-anyaga.
Önkormányzati infrastruktúra
Utcai vízelvezetés, hídburkolat, parkolóház lefolyó bemenetei, metró szellőzőrácsai. A horganyzott bevonat biztosítja az állami infrastrukturális beruházásokhoz szükséges 40+ éves élettartamot.
Vegyi és petrolkémiai
Finomítói platformok, vegyi üzemi sétányok és szennyvíztisztító rácsok. Agresszív kémiai környezetben az EN ISO 12944 szabvány szerinti duplex bevonat (horganyzott + epoxi) használatát javasoljuk.

Galvanizálási szabványok és cinkbevonat-specifikációk
Nemzetközi horganyzási szabványok, amelyeknek megfelelünk
| Régió | Standard | Cím | Kulcskövetelmény |
|---|---|---|---|
| USA / Amerika | ASTM A123/A123M | Vas- és acéltermékek cink (tűzi{0}}horganyzott) bevonatainak szabványos specifikációja | Min. átlagos cinkvastagság anyagkategóriák szerint (1. táblázat) |
| Nemzetközi | ISO 1461 | Tűzihorganyzott bevonatok vas- és acéltárgyakon | Min. bevonat vastagsága + tételes mintavételi követelmények |
| Ausztrália / NZ | AS/NZS 4680 | Tűzi-horganyzott (cink) bevonatok vastartalmú termékeken | Min. felületre jutó bevonat tömege |
| Európa | EN ISO 1461 | Tűzihorganyzott bevonatok vas- és acéltárgyakon | CE-jelölésű export megfelelőség |
| Kína | GB/T 13912 | Tűzihorganyzott bevonatok vason és acélon | Nemzeti szabvány belföldi + export bázisra |
| Rács Mfg. | NAAMM MBG 531 | Fémrúd-rács kézikönyv | Mérettűrés + terhelési kialakítás |
Minimális cinkbevonat vastagság anyagonként (ASTM A123 1. táblázat)
| Anyagvastagság | Kategória | Min. Átl. Bevonat (μm) | Min. Bevonat tömege (g/m²) |
|---|---|---|---|
| < 1.6mm | Strip & bár | 45 | 320 |
| 1,6-3,2 mm | Strip & bár | 55 | 390 |
| 3,2-4,8 mm | Strip & bár | 70 | 500 |
| 4,8-6,4 mm | Strip & bár | 85 | 605 |
| >6,4 mm | Szerkezeti formák | 100 | 715 |
GNEE szabvány:Alapértelmezésben 70–100 μm-es cinkbevonatot alkalmazunk -, amely meghaladja az ASTM A123 minimumot minden szokásos rácsanyagvastagságnál (3–10 mm-es csapágyrudak).
Bevonatminőség-ellenőrzési módszerek
Mágneses vastagságmérő (ISO 1460):Roncsolásmentes mérés panelenként több ponton. Minimum 5 leolvasás referenciaterületenként; az átlagnak meg kell felelnie az ASTM A123 követelménynek.
Tapadási teszt (ASTM A123, 7. §):A cinkbevonatnak olyan erősen kell tapadnia, hogy ne lehessen eltávolítani merev drótkefével történő dörzsöléssel -, az ASTM B6 szabvány szerinti késsel történő lehúzással.
Egyenletességi vizsgálat:Szemrevételezéses ellenőrzés folyamatos, töretlen bevonat szempontjából. Csupasz foltok, buborékok vagy fluxus zárványok nem megengedettek.
A tétel nyomon követhetősége:Minden horganyzási tétel rögzítve van dátummal, a vízforraló hőmérsékletével, a merítési idővel és az anyagtanúsítvánnyal. Tesztjelentések kérésre elérhetőek.

Korróziós teljesítmény a környezet szerint
A tűzihorganyzott acélrács élettartama{0}} attól függlégköri korrozív kategóriaaz ISO 9223 szabványban meghatározottak szerint. A következő táblázat a várható élettartamot tartalmazza a cinkbevonat vastagsága és a környezet típusa alapján:
| ISO 9223 kategória | Környezet | Cink 70μm | Cink 85μm | Cink 100μm+ |
|---|---|---|---|---|
| C2 (alacsony) | Vidéki, száraz, nem szennyezett | 50–75+ év | 60–90+ év | 70–100+ év |
| C3 (közepes) | Városi, ipari, mérsékelt SO₂ | 30-40 év | 40-50 év | 50-60 év |
| C4 (magas) | Tengerparti, magas páratartalmú, vegyszeres | 15-20 év | 20-30 év | 25-35 év |
| C5-M (tengeri) | Offshore, sóspray, extrém | 8-12 év | 12-18 év | 15-25 év |
| C5-I (ipari) | Nehéz vegyszer, savas eső | 10-15 év | 15-20 év | 18-25 év |
Sópermet tesztadatok
| Bevonat típusa | Vastagság | Só spray (órák a vörösrozsdáig) | Egyenértékű kültéri élet |
|---|---|---|---|
| Tűzi{0}}horganyzott (standard) | 70μm | 500h minimum | ~30 év (C3) |
| Tűzi{0}}horganyzott (továbbfejlesztett) | 85μm | 1000h minimum | ~40 év (C3) |
| Tűzi{0}}horganyzott (nehéz) | 100μm+ | 1500h minimum | ~50 év (C3) |
| Horganyzott + epoxi fedőbevonat (duplex) | 70μm + 80μm | 2,000h+ | ~60 év (C4-C5) |
Jegyzet:
tengeri és vegyi környezetvédelmi ajánlás:C4-C5 környezetekhez (kikötők, offshore, vegyi üzemek) ajánljukduplex rendszer- tűzihorganyzás + epoxi porfesték. A duplex bevonat 1,5–2,3-szor hosszabb élettartamot biztosít, mint bármelyik bevonat önmagában (szinergiahatás az EN ISO 12944 szerint).

Horganyzott acélrács gyártási folyamata
Horganyzott acélrácsunkat a9 lépéses folyamatos gyártási folyamat. A nyersanyag kiválasztásától a végső berakodásig - minden szakaszt - házon belül ellenőrzünk, így biztosítva a teljes nyomon követhetőséget és az állandó minőséget.

1. Anyaga:prémium szénacél lapos rudak és csavart négyszögletes rudak (ASTM A36 / Q235).
2. Vágás:precíziós fűrész-csapágyrudak és keresztrudak meghatározott hosszúságú vágása.
3. Hegesztés:automatikus elektro-kovácsolás (ellenállás) hegesztés - kohászati ömlesztés, töltőanyag nélkül.
4. Vágás:hegesztett panelek másodlagos vágása a végső méretre (±3 mm tűrés).
5. Fedett él:hegesztett szalagrudak minden nyitott végén a szerkezeti merevség és az ütési terhelés elosztása érdekében.
6. Horganyzott:tűzihorganyzás 450–460 fokban, horganyzás 70–100 μm ASTM A123 szerint.
7. Ellenőrzés:méretellenőrzés (tolómérő) + cink vastagságmérő + vizuális felület minőségellenőrzés.
8. Kész:egységes ezüst-szürke horgany-szilánkos felület - csomagolásra készen.
9. Betöltés:acél-szíjcsomagolás fa elválasztókkal + vízálló csomagolás a szállításhoz.
Egyedi gyártás és mérnöki támogatás
Minden projektnek egyedi követelményei vannak - a szabványos platformjárdáktól a több kivágással rendelkező összetett szabálytalan elrendezésig. Mérnöki csapatunk közvetlenül az Ön rajzaival dolgozik, hogy teljesen legyártott, horganyzott-kész rácspaneleket szállítsunk, amelyeket további módosítások nélkül telepítenek- a helyszínen.
Dimenziós testreszabás
Csapágyrúd mérete:25 × 3 mm - 100 × 10 mm - bármilyen méret a tartományon belül.
Rúdtávolság:Csapágyosztás 12,5–100 mm · Keresztemelkedés 30–120 mm (US-szabvány 19-W-4, 15-W-4 kapható).
A panel méretei:Szélesség Legfeljebb 1200mm · Hosszúság Legfeljebb 6000mm · Vágja a pontos rajzok szerint.
Strukturális testreszabás
Kivágások és bevágások:A precíziós-nyílásokat csövek, vezetékek, oszlopok és berendezések alapjaihoz - horganyzás előtt vágják le a teljes horganyfedés érdekében.
Vége sávozás:Hegesztett szalagrudak minden nyitott végén az ütési terhelés elosztásához.
Lábujjlemezek / rúgólemezek:Függőleges biztonsági korlátok (100–132 mm magasság) OSHA-nként.
Lépcsőfok orrfala:Előrehegesztett ellenőrzőlap-vagy csúszásgátló{1}}orrlemez.
Különleges formák és felületi lehetőségek
Szabálytalan panelek:Radiális, legyező{0}}alakú, háromszög alakú panelek kör alakú tartályokhoz, aknákhoz, építészeti elemekhez.
Felülettípusok:Sima (sima) · Fogazott (-csúszásgátló) · I-Rúd - horganyzott kivitelben is kapható.
Duplex bevonat:Horganyzott + epoxi/por fedőbevonat C4-C5 extrém környezetekhez (EN ISO 12944 szerint).
Mérnöki támogatás
CAD rajzok áttekintése és optimalizálása díjmentesen.
Terhelésszámítási segítség a peronok és járdák tervezéséhez.
Anyagválasztási útmutató a projektkörnyezet alapján (C2–C5).
A bolti rajzokat jóváhagyásra bocsátották a gyártás előtt.

Csomagolás, szállítás és minőségbiztosítás
Csomagolás
Acél{0}}szíjkötegekfa elválasztókkal a panelek között, hogy megakadályozzák a horganyzás szállítás közbeni kopását.
Vízálló pakolástengeri szállításhoz - megakadályozza a fehérrozsdát (cink oxidációját) az óceáni szállítás során.
Fa raklap opciókicsi vagy törékeny egyedi panelekhez.
Élvédőkminden heveder érintkezési pontján a horganyzott felület védelme érdekében.
Átfutási idő
| Rendelés típusa | Átfutási idő | Megjegyzések |
|---|---|---|
| Standard modellek (G253-G505 sorozat) | 15-20 nap | Raktáron lévő alapanyag, azonnali gyártás |
| Egyedi méretek és távolságok | 20-30 nap | A rajz összetettsége és mennyisége alapján |
| Egyedi formák / kivágások / sávozás | 25-35 nap | Gyártás előtt rajz jóváhagyása szükséges |
| Rendelésminta | 7-10 nap | DHL / FedEx expressz szállítás |
Minőségbiztosítási ellenőrzőlista
| Színpad | Ellenőrzési tétel | Standard |
|---|---|---|
| Nyersanyag | Acél kémia és méretek | ASTM A36 / Q235 malom tanúsítvány |
| Hegesztés | A hegesztési kötés integritása | NAAMM MBG 531 |
| Galvanizálás | Cink vastagsága (5+ leolvasás/panel) | ASTM A123 (nagyobb vagy egyenlő, mint 70 μm) |
| Galvanizálás | Bevonat tapadása | Késteszt ASTM B6 szerint |
| Galvanizálás | Felületi egyenletesség | Vizuális - nincsenek csupasz foltok, buborékok |
| Méretek | Hosszúság, szélesség, síkság | ±3mm tűrés |
| Csomagolás | Köteg integritása, védelem | Exportáljon{0}}minőségű csomagolást |

GYIK:
Mennyi a tűzihorganyzott acélrács élettartama-?
A tűzihorganyzott acélrács 40–50+ évig bírja mérsékelt ipari környezetben (ISO 9223 C3 kategória), 70 μm-es cinkbevonattal. Tengeri környezetben (C5-M) 15-25 évre számítson 100 μm+ bevonattal. Az élettartam egyenesen arányos a cinkbevonat vastagságával az ASTM A123 szerint.
Milyen vastagságú cinkbevonat szükséges az acélrácshoz?
Az ASTM A123 1. táblázata szerint a cinkbevonat minimális vastagsága 70 μm a 3,2–4,8 mm vastag rácsanyag esetén, és 85–100 μm a 4,8 mm-es és annál nagyobb anyagok esetében. A GNEE szabvány szerint 70–100 μm-t alkalmaz, ami meghaladja az összes általános csapágyrúd-méret minimális követelményeit.
Tűzihorganyzott és rozsdamentes acélrács - melyik a jobb?
A tűzihorganyzott rács 60%-kal olcsóbb, mint a rozsdamentes 304, miközben a legtöbb ipari környezetben hasonló korrózióállóságot biztosít. Az ipari és önkormányzati projektek 90%-ánál a horganyzott a legjobb költség-{5}}teljesítményarányt kínálja. A rozsdamentes acél csak élelmiszer-feldolgozáshoz, gyógyszeriparhoz vagy szélsőséges tengeri vegyi expozícióhoz ajánlott.
A tűzi{0}}horganyzás deformációt okoz a hegesztett rácsban?
Nem. A megfelelően gyártott elektro-kovácsolt hegesztett rács deformáció nélkül ellenáll a horganyzási hőmérsékletnek (450–460 fok). Az ellenálláshegesztési eljárás az alapacélnál erősebb kohászati fúziós kötéseket hoz létre. Az előkezelés magában foglalja a feszültségcsökkentést a méretstabilitás biztosítása érdekében. A horganyzás utáni mérettűrésünk NAAMM MBG 531-enként ±3 mm.
A horganyzott acélrács egyedi méretre vágható?
Igen. A tűzihorganyzás előtt az összes rácspanelt meghatározott méretekre vágjuk, így biztosítva, hogy minden vágott él teljes horganyzást kapjon. Ez kritikus - horganyzás utáni vágás esetén a csupasz acél a vágási élnél szabadul fel. Területi módosításokhoz a vágott élekre cink{5}dús festéket (ZRC) javasolunk.






